РИЖУЛЯ ВДОМА

Щасливу історію Рижулі нам розповіла Марина

Це Рижуля — ім’я не міняла. Ще її називаю Жуля, Жульєтта, Жу — вона все розуміє.

 

Пам’ятаєш момент, коли вперше подумала завести собаку?
Переломного моменту не було, оскільки до того рік подумувала взяти собаку, думала може це буде коргі, але глибоко в душі відчувала, що все ж маю зробити добру справу для тварини з вулиці. Потім думала стати опікуном дистанційно. Одного дня літом я гортала стрічку в інста, побачила Рижулю, дуже сподобалась, зберегла фото. Потім вже восени настав переломний період в моєму житті і я зрозуміла, що без подружки під боком не справлюсь і знайшла опікуна Рижулі — Маруся Маринина. Домовились про знайомство з тваринкою, а через тиждень я її забрала

Чому ти вирішила вдочерити безхатню собаку?
Це істинний прояв реальної турботи про тварин з вулиці. Будь-яка допомога важлива звісно, але коли ти підгодовуєш собак на вулиці це хоч і добре, але не вирішує проблему, а тут ти береш і робиш кількість безпритульних тварин на 1 менше. Якщо люди почнуть так робити, то це дійсно дуже добре може вплинути на ситуацію з безхатніми тваринами. Ну і хотіла віддану подружку, вуличні собаки саме такі.

Обираючи собаку я мріяла, що вона буде невелика, з добродушним характером. Загалом слухала інтуїцію. Побачила Рижулю і зрозуміла, що це моя собака.

Рижуля жила зі своїм сином Лео, якому було вже 8 місяців, на перетримці, до цього у притулку, а влітку, ще раніше —на базарі у Бортничах. Там з них певно знущалися, в її сина знайшли кулі в тілі, а в самої Рижулі є сліди від пролежнів, вона дуже боїться різких звуків (певно десь ховалась і завмирала на довгий період).
Коли я приїхала до неї, то тільки в дорозі дізналася, що в неї є син, але він дорослий і йому потрібно вчитися жити одному (йому потім також знайшли сім’ю, в Харкові). Рижуля здалася мені дуже доброю, тихою і відданою собакою, пробувала її вигулювати на поводу — вона дуже добре себе поводила. Через тиждень я приїхала до неї вдруге і вже забрала.

Коли ввечері ми приїхали додому, Рижуля хвилин 30 безперестанно виляла хвостом, лащилася, дуже раділа, потім я показала їй всю квартиру, погодувала, напоїла, погладила і ми заснули— нічого особливого. На ранок тужила звісно і потім ще десь тиждень була трохи сумна і задумлива. Єдиний вихід — ласкаво і з турботою ставитися до собаки, проявляти любов.

Спочатку я боялася, що собака буде гризти чи ламати щось — насправді вона взагалі часом навіть боїться приблизитися до чогось, не те що чіпати.
Дуже швидко привчилися до туалету на вулиці — до 7 днів.
Дивувала і досі дивує тим, що вона дуже тиха, часом забуваю, що вона є вдома.

Вдома тварин більше нема і не було. Рижуля не хоче дружити з іншими собаками, може огризнутися, коли вони нав’язливо знайомляться, але їй цікаво роздивлятися інших собак. Є лише один джентельмен, на якого вона не гавкає — чорнявий Фантик з нашого під’їзду (може, вона в нього закохана).
Ми разом 1 рік. Я взяла її 1.11.2019 у віці близько 3 років, в паспорті записали 1.11.2016 як День народження.

Що би ти порадила людям, що замислюються взяти безхатнього песика?
Перш за все потрібно розуміти, що ти береш собі друга, члена сім'ї, якому потрібна увага і турбота. Твоє життя точно не буде таким як раніше, але в ньому точно буде більше приводів посміхнутися і розділити переживання. Для початку краще приїхати до тварини і познайомитися з нею, подивитися не її характер. Якщо все ж хтось вирішить, що поки не може брати тварину — дуже гарна ідея - це стати опікуном дистанційно."