Євгенія Драч – фотограф, волонтер Хочусобаку, Хочукота, Таблеточки.
Для публікації вистачить 4 вдалих кадрів:
- портрет, де собака обов'язково дивиться в кадр;
- фото у повний зріст, де собака стоїть на всіх лапах, або сидить, бажано, щоб дивився у кадр;
- деталь: лапа, шерсть, очі, ніс;
- людина і собака - на руках або біля ніг, щоб можна було зрозуміти розмір тварини, підійдуть також і динамічні кадри, де людина грається, гладить чи чухає собаку;
- у складних випадках зробіть хоча б один кадр - портрет або у повний зріст, але з поглядом у кадр.
НАЛАШТУВАННЯ
- тварини рухаються швидко, тому не ставте витримку затвора нижче 1/200 (а краще 1/400) або використовуйте режим зйомки "спорт"
- краще знімати з відкритою діафрагмою, але слідкувати, щоб фокус був на очах. Очі - це саме те, що "продає"
- ці фото потрібні для соцмереж, тому ви можете дозволити собі знімати на високих значеннях ISO
- при зйомці в умовах недостатнього освітлення візьміть із собою спалах на всяк випадок, якщо його немає — ліхтарик. У крайньому разі можна скористатися ліхтариком телефона. Його потрібно тримати не прямо біля камери, а підсвічувати зверху зі сторони, на витягнутій руці або попросити когось допомогти (наприклад, куратора тварини).
МІСЦЕ
Шукайте гарний фон, слідкуйте за тим, що на підлозі. Навіть якщо знімаєте у не найкращих умовах (стоянка, занедбаний будинок, звалище, підвал, захаращена квартира), намагайтеся фотографувати на однотонному фоні без сміття та зайвих елементів. Наприклад, кольоровий або однотонний паркан, зелень, трава і т. д. Допоможе навіть однотонний одяг куратора, якщо цуценя або собака на руках. Якщо знімаєте у домашніх умовах, розсувайте всі штори – чим більше світла, тим краще. Обирайте світлий час дня або "золоту годину" - світанок, захід сонця. Уникайте зайвого у кадрі та елементів, що відволікають, на передньому та задньому планах. Не можете уникнути – відретушуйте у фоторедакторі.
ТВАРИНА
Існує три рівня складності:
1) Доброзичливий собака, який не боїться незнайомців і сам лізе обніматися.
Вам пощастило. Можете дозволити собі креатив, міняти локації, ходити довкола, обирати ракурс, грати, робити динамічні знімки.
2) Собака напружена, але готова співпрацювати (за їжу, ласку, гру, відсутність стресу).
Ця тварина боїться чужих. Врахуйте, що всі без винятку тварини бояться камери (об'єктива) та звуку затвора. Не поспішайте, дайте собаці звикнути. Якщо є час, можете спробувати налагодити контакт. Якщо собака лякається та тікає, вдайтеся до іншої тактики – робіть вигляд, що вас тут немає. Не дивіться на тварину, не дивіться прямо у вічі (у тваринному світі — це знак агресії). Нехай куратор чи помічник заспокоїть собаку, та, різними м'якими методами, зафіксує її на одному місці та спробує відійти, тримаючи повідець у руках. Або дозвольте тварині самому обрати затишне місце, а потім обережно наближайтесь до нього та починайте знімати здалеку, робіть кадр на кожен крок. Якщо це не спрацює, просто зробіть кадр, де куратор тримає тварину на руках (портрет, у повний зріст, деталь).
3) Собака дуже наляканий, відмовляється виходити і, коли поряд чужі, боїться навіть куратора.
У цьому випадку працювати потрібно швидко та вдаватися до хитрощів. Тут немає універсальної поради. Когось можна спромогтися сфотографувати біля куратора, когось посадити на руки куратору та встигнути зробити фото за секунди.
Незалежно від того, якої складності вам дістався собака, намагайтеся робити фото, на яких тварина виглядає невимушено і максимально вдало показує свої кращі сторони. Не приховуйте дефекти (немає ока, лапи, залисини тощо), але й не акцентуйте на них увагу.
Подивитися прямо у кадр собаці допоможе пахуча їжа у вас в руках біля об'єктива (спочатку дати понюхати, привернути увагу) або іграшка (пограйте нею з собакою, а під час зйомки тримайте іграшку біля об'єктива).
Дивні звуки краще всього працюють на дорослих чи не заляканих собак/цуценят. Зазвичай я роблю щось на кшталт "кххххх, фрррррр, ііііііііі" , вони тоді здивовано дивляться, а найголовніше - навстовбурчують вуха. А з настовбурченими вухами будь-який собака виглядає вигідніше. Полохливі собаки відвертаються та хочуть втекти.
Нявкати, пищати, пробувати різні методи.
Собаки можуть лякатися різких звуків, жестів та всього, що вище за їх голову. Будьте плавними та спокійними, говоріть тихо. Не нависайте з камерою над собакою – для неї це потенційна небезпека.